Liečebná masáž

Liečebná masáž patrí do skupiny terapeutických masáži, ktoré sú cielene zamerané na uvoľnenie stuhnutých alebo liečbu bolestivých svalov. Masáž praktikuje fyzioterapeut, ktorý pomocou mäkkých techník prekrví a uvoľní oblasť kože, podkožia, fascie a aj samotných svalov. Mäkké techniky sa vykonávajú spravidla bez použitia masážneho oleja, aby bolo zabezpečené ovplyvnenie spomínaných štruktúr. Okrem mäkkých techník fyzioterapeut využíva počas masáže trakčné techniky na uvoľnenie kĺbov alebo chrbtice a rovnako aj presúrne hmaty pre uvoľnenie špecifických bolestivých bodov na svalových vláknach  – triggerpoints. Liečebná masáž má veľký význam ako doplnková súčasť rehabilitačnej liečby a aj ako účinná prevencia pred zraneniami pohybového aparátu.

Pre koho je vhodná liečebná masáž?

Liečebná masáž s prvkami mäkkých, trakčných a presúrnych techník sú vhodné pre pacientov s chronickými bolesťami chrbtice, kĺbov a svalov, sedavým zamestnaním, svalovým preťažením a poúrazových stavoch.

  

  


Dopyt na termín:

Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka

Ak máte preferovaný dátum a čas vypíšte ho

Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
V prípade zrušenia objednaného termínu v dobe kratšej ako 24 hodín vopred, Vám bude účtovaný storno poplatok v plnej sume
Zdieľať: