Detská ortopédia

Detská ortopedická ambulancia v Klinike ReFit

Odborná diagnostika je u nás vždy na prvom mieste. V moderných priestoroch našej kliniky poskytujeme komplexné detské ortopedické vyšetrenie s prípadným akútnym invazívnym ortopedickým ošetrením  pod dohľadom špičkových odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami.

Detské ortopedické vyšetrenie v Klinike ReFit

V ambulancii detskej ortopédie na našej klinike sa zameriavame na základnú diagnostiku a liečbu porúch pohybového aparátu u detí a adolescentov, ako aj skríning a ortopedické vyšetrenie bedrových kĺbov u novorodencov (4. týždeň, 4. mesiac). Venujeme pozornosť nasledovným diagnózam:

Bolestivé stavy pohybového aparátu ako sú poúrazové stavy a zápalové procesy pohybového aparátu, dlhodobé bolesti a opuchy kĺbov ako aj výrastky, či iné hmatné útvary na kostiach

Vyšetrenie plochonožia na podoskope

Osové deformity chrbtice týkajúce sa chybného držanie tela (svalové dysbalancie - horný a dolný skrížený syndróm), skolióza (vykrivenie chrbtice do strany), či kyfóza (vykrivenie chrbtice smerom dozadu), M. Schuermann

Poruchy chôdze ako krívanie, špičkovanie, rotačné odchýlky dolných končatín - špičky vtočené dovnútra (in - toeing), vytočené smerom von (out – toeing) alebo osové odchýlky dolných končatín - kolená smerujúce dovnútra (genua vara), smerujúce von (genua valga)

Skrátenie dolných končatín a ich liečba korekciou

Vybrané vrodené deformity horných a dolných končatín


Sonografia bedrových kĺbov

V našej ambulancii sa venujeme komplexnému sonografickému vyšetreniu bedrových kĺbov u novorodencov, ale aj kontrolným vyšetreniam u starších detí. Počas vyšetrenia lekár na základe zobrazovacieho ultrazvuku diagnostikuje stav bedrových kĺbov dieťaťa a vysvetlí rodičom o čo presne ide. Výsledky z vyšetrenia sú teda okamžité a okrem toho vám lekár odporučí rady čo robiť pre správny vývin vášho dieťaťa. Súčasťou vyšetrenia sú aj fotografie zo sonografie pre pediatra a orientačné manuálne vyšetrenie rozsahov pohybov a mobility v bedrovom kĺbe. 

Sonografické vyšetrenie bedrových kĺbov sa odporúča pediatrom väčšinou do 1. mesiaca života s opätovným kontrolným vyšetrením vo 4. mesiaci života dieťaťa, pokiaľ lekár neurčí inak. Výhodou ultrazvukového vyšetrenia je, že zobrazuje nielen kostné štruktúry, ale aj chrupavkové a väzivové časti, čo má veľký význam pri presnej pokročilej diagnostike, alebo vylúčení vývojových porúch bedrových kĺbov v detskom veku.

 V prípade záujmu nás kontaktuje telefonicky, alebo formou dopytového formuláru.

Dopyt na termín:

Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka

Ak máte preferovaný dátum a čas vypíšte ho

Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
V prípade zrušenia objednaného termínu v dobe kratšej ako 24 hodín vopred, Vám bude účtovaný storno poplatok v plnej sume
Zdieľať: