Ako vyliečiť tenisový lakeť?

Ako vyliečiť tenisový lakeť?

Ako vyliečiť tenisový lakeť?

...
Mgr. Ján Strigáč

Hlavný fyzioterapeut, CEO

Venuje sa chronickým problémom pohybového aparátu, vertebrogénnym ochoreniam, poúrazovým stavom, funkčnej sterilite, inkontinencii, fyzioterapeutickým tréningom a vedeniu tímu Kliniky ReFit.

V tomto podcastovom rozhovore sa ponoríme do sveta tenisového lakťa, častého stavu, ktorý postihuje značný počet športovcov. Tenisový lakeť, tiež známy ako laterálna epikondylitída, je stav charakterizovaný bolesťou a zápalom vo vonkajšej časti lakťa.

 

Podľa nedávnych štúdií približne 40 až 50 % športovcov, najmä tých, ktorí sa venujú raketovým športom, zažije v určitom bode svojej kariéry problémy spojené s tenisovým lakťom. Tento stav môže postihnúť aj jedincov, ktorí vykonávajú opakované pohyby paží alebo tých, ktorí vykonávajú činnosti, ktorými výrazne zaťažujú svalstvo predlaktia.

 

Aby sme túto tému ozrejmili, pozvali sme fyzioterapeuta Mgr. Jána Strigáča, ktorý sa špecializuje na liečbu tenisového lakťa. Počas rozhovoru fyzioterapeut vysvetľuje rôzne aspekty stavu vrátane jeho príčin, symptómov a možností liečby.

Vypočujte si:
Zdieľať: