Magnetoterapia

MAGNETOTERAPIA VO FYZIOTERAPII

Magnetoterapia je druh fyzikálnej terapie, ktorá využíva magnetické polia na zabezpečenie liečebných a terapeutických účinkov na ľudský organizmus. V posledných rokoch sa stáva čoraz populárnejšou vo fyzioterapeutických ordináciách ako spôsob liečby širokého spektra ochorení, od bolesti pohybového aparátu až po športové zranenia a dokonca neurologické  ochorenia. Tajomstvo jej úspechu spočíva v tom, ako magnetické polia pôsobia na bunky a tkanivá tela a vyvolávajú pozitívne zmeny.

Ako magnetoterapia pôsobí?

Ľudské telo sa skladá z rôznych typov buniek, z ktorých každá má vlastnú magnetickú citlivosť. Keď sú tieto bunky vystavené magnetickému poľu, zmenia svoju polarizáciu, čo vedie k rôznym fyziologickým účinkom. Môže ísť o stimuláciu nervových impulzov, zlepšenie krvného obehu a zníženie bolesti a zápalu. Vo fyzioterapii sa magnetoterapia zvyčajne poskytuje prostredníctvom elektromagnetických zariadení, ako sú napríklad zariadenia na PEMF terapiu. Tieto zariadenia vytvárajú magnetické polia, ktoré môžu preniknúť hlboko do tkanív a priniesť terapeutické účinky práve tam, kde sú najviac potrebné.

Prečo fyzioterapeuti milujú magnetoterapiu?

Magnetoterapia sa ukázala ako účinná pri liečbe bolesti pohybového aparátu vrátane bolesti chrbta, šije a kĺbových porúch, ako je osteoartritída a reumatoidná artritída. Magnetické polia generované týmito zariadeniami zvyšujú produkciu látok zmierňujúcich bolesť, znižujú zápal a urýchľujú hojenie poškodených tkanív.

Športovci a športoví nadšenci magnetoterapiu milujú, pretože pomáha liečiť športové zranenia, ako sú natiahnutia svalov, podvrtnutia, natrhnutia väzov a zlomeniny kostí. Magnetické polia generované týmito zariadeniami znižujú bolesť, zlepšujú krvný obeh a pomáhajú telu rýchlejšie sa uzdraviť. Záverom možno konštatovať, že magnetoterapia je cenným doplnkom do súboru nástrojov fyzioterapeuta. Ponúka neinvazívne a účinné riešenie širokej škály ochorení a má potenciál zmeniť spôsob, akým pristupujeme k liečbe bolesti pohybového aparátu, kĺbových porúch, športových zranení a neurologických ochorení. Vďaka svojej schopnosti preniknúť hlboko do tkanív a poskytovať terapeutické účinky na bunkovej úrovni je magnetoterapia účinným nástrojom na zlepšenie zdravia a pohody.

 


 

Dopyt na termín:

Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka

Ak máte preferovaný dátum a čas vypíšte ho

Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
V prípade zrušenia objednaného termínu v dobe kratšej ako 24 hodín vopred, Vám bude účtovaný storno poplatok v plnej sume
Zdieľať: