Menštruačné bolesti

Menštruačné bolesti

Ženy často krát trpia počas menštruácie intenzívnymi ostrými bolesťami v spodnej časti brucha, ktoré môžu vyrážať do oblasti driekovej chrbtice alebo hornej časti stehien.  Ide o takzvanú dysmenoreu. Bolesti sú typické na začiatku menštruácie a ich príčinami bývajú väčšinou silné sťahy maternice, ktoré môžu vyústiť až do kŕčov. Medzi ďalšie príznaky dysmenorey patrí búšenie srdca, nevoľnosť a zvracanie, dezorientácia, bolesť hlavy a citlivosť na zvukové podnety. 

Vyšetrenie a liečba

Pokiaľ sa pacientky rozhodli pre liečbu dysmenorey pomocou fyzioterapie, je veľmi dôležité dôkladné vyšetrenie gynekológom, ktorý okrem cielenej diagnostiky posúdi stav pacientky a odporučí možnosti liečby. 

Fyzioterapeutické cvičenia sú následne zamerané na odstránenie svalových dysfunkcii panvového dna, aktiváciu bráničného dýchania, mobilizáciu rebier, hrudnej a driekovej chrbtice a kostrče. Samotná rehabilitácia je účinná aj pri liečbe porúch panvového dna alebo liečbe brušnej diastázi. Počas rehabilitačnej liečby dysmenorey je pacientka priebežne kontrolovaná gynekológom v rámci opakovaných kontrol a konzultácii. 

Dopyt na termín:

Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka

Ak máte preferovaný dátum a čas vypíšte ho

Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
Povinná položka
V prípade zrušenia objednaného termínu v dobe kratšej ako 24 hodín vopred, Vám bude účtovaný storno poplatok v plnej sume
Zdieľať: